|

जोमसोम–पोखरा हवाई पाँच िदनदेखि बन्द

मुस्ताङ, १४ चैत । जोमसोम–पोखरा हवाई उडान पाँच दिनदेखि बन्द छ । प्रतिकूल मौसमका कारण उडान अवरुद्ध बनेको हो । आकाशमा अत्यधिक तुवाँलो बढेपछि असुरक्षित आकाश हुने भएकाले उडान बन्द गर्नुपरेको जोमसोम विमानस्थलका प्रमुख सूर्यबहादुर खत्री बताउँछन् ।

पर्यटन यामका बेला उडान अवरुद्ध हुँदा पर्यटक समस्यामा परेका छन् । हवाई उडान नहुँदा सडक मार्ग हँुदै जिल्ला भित्रिने पर्यटक भने बढेका छन् ।

देशैभरि बदलिएको मौसम र त्यसमाथि म्याग्दी क्षेत्रमा बढी आगलागी भएपछि धुवाँका कारण दृश्यता कम भएको छ । सुर्यबहादुर खत्री बताउँछन् ।
यसले गर्दा भिसा सकेर फर्कने पर्यटकहरु पनि समस्यामा परेका छन् ।

जोमसोम–पोखरा हवाई मार्गमा तारा, सिम्रिक, गोमा र माउन्टेन एअरले उडान भर्दै आएका छन् । अनुकूल मौसमका समयमा यी एअरलाइन्सबाट दैनिक १५ पटकसम्म उडान हुने जोमसोम विमानस्थलले जनाएको छ । आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटक गरी वार्षिक एक लाख पर्यटक भित्रिने जिल्लामा ४० प्रतिशत पर्यटक हवाई मार्ग हुँदै भित्रिने विमानस्थल प्रमुख खत्रीले बताउाछन् ।

Short URL: http://www.ramechhappost.com/?p=1786

Leave a Reply

120x600 ad code [Inner pages]

Recently Commented