|

पशुपंक्षी उत्पादनमा मुलुकलाई आत्मनिर्भर बनाइने

काठमाडौ, माघ १३ । आगामी तीन वर्षभित्र मुलुकलाई पशुपंक्षीजन्य अण्डा, मासु तथा दूधलगायत उत्पादनमा आत्मनिर्भर बनाइने सरकारी प्रयास सुरु भएको छ ।
बुधबार पशुपक्षी विकास मन्त्रालयले ४० बुँदे प्रतिवद्धता सार्वजनिक गर्दै पशुपक्षीजन्य पदार्थको आयातप्रतिस्थापन गरी उत्पादनमा आत्मनिर्भर बनाउने लक्ष्य लिएको छ । अण्डामा एक वर्षभित्र, मासुमा दुई र दूधमा तीन वर्षभित्र आयात प्रतिस्थापन गरी आत्मनिर्भर बनाउन आगामी आर्थिक वर्षमा विशेष कार्यक्रम ल्याउने मन्त्रालयले जनाएको हो ।
त्यसका लागि पशुपालन क्षेत्रलाई व्यवसायीकरण गर्दै लाने सोचका साथ यथार्थपरक र तथ्यमा आधारित उत्पादन र उपलब्धता समेतका आधारमा प्रादेशिक क्षेत्रलाई क्रमशः पशुजन्य पदार्थमा आत्मनिर्भर क्षेत्र घोषणा गर्दै लगिने उल्लेख छ ।

Short URL: http://www.ramechhappost.com/?p=1477

Leave a Reply

120x600 ad code [Inner pages]

Recently Commented